Zwiedzanie w zachwycających krajach południowej Ameryki

Kraje południowoamerykańskie pozostały zauważone jako cele turystyczne dopiero kilkanaście lat temu. Turystyka praktycznie wcale się tam nie rozwijała. Na szczęście stan ten uległ dużej poprawie. Ludzie zaczęli coraz częściej odwiedzać te miejsca. Podróże w tamte regiony stały się pasjonującą przygodą.
Nowoczesna turystyka rozwija się w zastraszającym tempie. Dlatego także większość z nas nie potrafi już zachwycać się popularnymi turystycznie krajami. Ludzie odwiedzają coraz nowsze miejsca chcąc je wnikliwie poznać.

Niezwykle modne stały się podróże po Ameryce Południowej. Interesującym krajem jest z pewnością Argentyna. Jest krajem niesłychanie urokliwych krajobrazów oraz wielu przeciwieństw. Ośnieżone szczyty Andów na tle zakurzonych płaszczyzn Patagonii są w stanie okazać się świetnym miejscem na przeżycie wakacyjnej przygody. Zwiedzanie bujnej dżungli w Missiones, jazda konna w górach Salta to jedynie niektóre atrakcje tego regionu.

W centrum tej kapitalnej nie odkrytej przyrody mieści się nowoczesna stolica kraju Buenos Aires. Nowoczesne miasto oferuje wyśmienitą bazę hotelową, noclegi, restauracje, puby oraz centra handlowe. Zarówno miłośnicy miejskiego życia jak i dziewiczej przyrody odnajdą coś właściwego dla siebie. Mimo okresu dyktatury wojskowej oraz paru kryzysów gospodarczych Argentyńczycy pałają chęcią życia oraz chcą bez ustanku się rozwijać.

Mają oni trzy wielkie miłości: idealna kuchnia, zabawa i naturalnie piłka nożna.
Jednym z kolejnych wartych uwagi państw Ameryki Południowej jest położona w środkowej części kontynentu Boliwia. Kraj ten odzyskał swoją suwerenność w 1825 roku. Jak każdy kraj tego kontynentu, także Boliwia cechuje się rozległym zróżnicowaniem.

Miasta turystyczne są niesłychanie porządnie rozwinięte, występuje elitarna baza hotelowa, noclegi, restauracje i puby. Jednak jeśli zechcemy wybrać się na dłuższą wycieczkę czeka nas bardzo długa droga autobusem czy też jeepem. Infrastruktura boliwijska pożąda na pewno modernizacji. W czasie takich wypraw wolno nacieszyć oczy olśniewającymi krajobrazami. Boliwia jest państwem wiernym własnej rodzimej kulturze. Około dwie trzecie mieszkańców stanowi rdzenna ludność. Rodzimy dialekt, kolorowe ubrania, głośne targi i uliczni grajkowie, to wszystko wolno obejrzeć wybierając się na spacer po mieście.

Post Comment