Zalety pożyczki pod zastaw nieruchomości

Wśród licznych produktów bankowych dostępnych na rynku w naszym kraju, szczególnie korzystnie wyróżniają się pożyczki pod zastaw nieruchomości. Definiując w prosty sposób to pojęcie, można powiedzieć, że jest to kredyt, zazwyczaj długoterminowy, którego zabezpieczeniem jest konkretna nieruchomość. Takie np. mieszkanie, dom, czy budynek użytkowy, musi oczywiście być własnością kredytobiorcy lub pozostawać w jego wyłącznej dyspozycji.

Wiele osób, szczególnie specjalistów z branży finansowej, zastanawia się, z czego bierze się ciągle rosnąca popularność tego typu pożyczek. Wpływ na to mają ich niewątpliwe zalety, dzięki którym błyskawicznie zyskały zaufanie licznych klientów. Wśród nich pierwszą i zdecydowanie najważniejszą jest sama wysokość kredytu, sięgająca setek tysięcy, a nawet milionów złotych. Jej uzyskanie jest możliwe właśnie dzięki gwarancji dla banku, czyli nieruchomości, której wartość niejednokrotnie przewyższa kwotę samej pożyczki. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla klientów, którzy nie mogą udokumentować dochodów w wysokości wymaganej przez bank. Kolejną zaletą charakteryzującą pożyczki pod zastaw nieruchomości, jest wyjątkowo długo okres kredytowania. Najczęściej są one udzielane nawet na 20-30 lat, czemu sprzyja fakt, że ceny mieszkań czy domów nie zmieniają się zbytnio w ciągu wielu lat, dlatego banki mogą bez ryzyka znacznie wydłużyć czas spłaty pożyczki.

Klienci doceniają również niską wysokość rat, która zmniejsza się wraz z wydłużeniem okresu spłaty. Pozwala to między innymi na ich dopasowanie do miesięcznych dochodów kredytobiorcy. Decydując się na taką pożyczkę, można także zyskać na jej niskim oprocentowaniu. W wielu sytuacjach bank ustala je indywidualnie, oceniając ryzyko, jakie musi ponieść w związku z udzieleniem kredytu. Z racji, że wartościowa nieruchomość minimalizuje to ryzyko, znacząco obniżając koszty kredytowe, kredyt hipoteczny jest niżej oprocentowany niż jakakolwiek inna pożyczka gotówkowa.

Jak widać na powyższych przykładach, pożyczki pod zastaw nieruchomości Warszawa, to obecnie jedna z najlepszych metod zdobycia potrzebnych środków finansowych i to w dużej wysokości. Co ciekawe, ta forma kredytowanie nie jest dostępna tylko dla osób posiadających prawo własności do danej nieruchomości. Możliwe jest także uzyskanie zgody faktycznego właściciela domu lub mieszkania na wzięcie takiej pożyczki. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zapoznać się z ofertą wielu banków, poznać ich wymagania oraz warunki, jakie musi spełnić klient. Można się z nimi zapoznać na stronach internetowych wybranych placówek lub korzystając ze specjalnych porównywarek takich ofert. Umożliwiają one także skorzystanie z kalkulatorów kredytowych, obliczających przybliżoną wysokość miesięcznych zobowiązań, dzięki czemu zyskuje się wiedzę, czy będą one leżały w zasięgu naszych możliwości finansowych. Właściwa tego ocena może przede wszystkim uchronić nas przed ewentualnością utraty domu w przypadku, kiedy nie będziemy w stanie na czas płacić rat.

Post Comment