Zakres technologicznych nowinek

Pewnie co poniektórzy zadają sobie pytanie: z jakiej przyczyny nowatorskie techniki są aż tak niezbędne oraz z rozkoszą używane? Otóż odpowiedzią może być fakt, iż człowiek jest istotą jaka została utworzona do tego, aby się rozwijać. W momencie kiedy nikt nie inwestowałby w tego rodzaju przedsięwzięcia, z całą pewnością nie byłoby dzisiaj komputerów, telewizorów, a może nawet żarówek lub prądu elektrycznego i w dalszym ciągu egzystowalibyśmy w jaskiniach, żywiąc się surowym mięsem.

Wszystkie nowe technologie wywołują pewien krok na przód, w przyszłość, a jednocześnie powstanie czegoś zupełnie nowego.
Żyjemy w czasach, kiedy codziennie pojawiają się nowatorskie techniki, pionierskie zaawansowane sprzęty mające umilić ludziom życie, polepszyć jego jakość lub usprawnić pracę. Nie każdy homo sapiens ma dostęp do wszelkich zdobyczy techniki, jednakowoż jest jedna rzecz, o jakiej zdają sobie sprawę i jakiej używają aktualnie prawie wszyscy – to znaczy Internet. Jest to globalna sieć, do której prawa roszczą sobie Amerykanie, a która w realności powstała we Francji, gdzie służyła jako wewnętrzna sieć do przekazywania informacji w pewnej firmie.

Wymysł ten był tak porządny, że w ciągu kilku lat opanował cały świat. Internet jest kopalnią wiadomości – sprawdzonych lub ewentualnie wątpliwych. Wolno tam odnaleźć wszystko, co jedynie przyjdzie nam do głowy: przepisy na ciasto, na truciznę, instrukcje budowy domów lub konstruowania przeróżnych niebezpiecznych przedmiotów. W Internecie powstają również cały czas innowacyjne portale informacyjne oraz społecznościowe, gdzie ludzi chętnie dzielą się wiedzą oraz nawiązują znajomości. Dostęp ma każdy i jest on gratisowy. Z popularności Internetu korzystają też producenci oraz usługodawcy, oferujący tam swoje towary.

Z sieci korzystają politycy i szefowie państw, łącznie z Watykanem – który przecież stereotypowo jest przeciwny postępowi i nauce. Nie tak dawno były papież Benedykt XVI wszedł w nową epokę wysyłają główną wiadomość na Twitterze!

Post Comment