W którym miejscu jest granica techniki?

Mnóstwo młodych ludzi szczyci się tym, że żyje w czasach gigantycznego rozwoju najnowocześniejszych technik i z nieskrywaną wielokrotnie pogardą patrzy na przodków, którzy w ich spojrzeniu nie byli zdolni do abstrakcyjnego myślenia lub do tworzenia rzeczy obfitych.

Faktem pozostaje, że co chwilę jesteśmy wprost bombardowani wiadomościami o innowacyjnych gadżetach technologicznych czy elektronicznych oraz wydawać by się zdołało, że w samej rzeczy żyjemy w erze geniuszy. Kto jednakże zna historię ludzkości, świetnie zdaje sobie sprawę, że to wierutne bzdury.

Obecne wynalazki nie są niczym innym aniżeli ciągłym przerabianiem czy optymalizowaniem tego, co wynaleziono już dawno temu. Przecież to wyraźne, że dziś nikt nie mógłby upajać się współczesnym modelem samochodu, jeżeli wiele tysięcy lat temu – dziś już nikt nie wie, gdzie oraz kiedy – nie wynaleziono by koła. Koło jest tak aktualne w życiu, że w ogóle nie zdajemy sobie sprawy, że życie bez niego byłoby gruntownie inne. Na kole opiera się cała współczesna technika. Bez niego nie byłoby możliwe większość dzisiejszych sprzętów.

Trzeba o tym pamiętać, nim wyda się niepochlebne sądy o ludziach egzystujących na świecie w czasach antycznych, bowiem gdyby nie inwencja Ateńczyków, wiele sfer dzisiejszej nauki nie miałoby prawa bytu.
W dobie współczesnych czasów, w niezmiernie prędkim tempie rozwijają się technologie w każdej dyscyplinie życia. Wszelkie laboratoria przez cały czas prowadzą rozmaite badania oraz testy na oryginalnych produktach, po to aby mogły zostać wprowadzone na rynek oraz równolegle stać się dostępne dla pospolitego, zwykłego konsumenta.

Gospodarka światowa nie ma innego wyjścia jak prowadzenie prac w tym kierunku, ponieważ cywilizacja pragnie i pragnie w dalszym ciągu się rozwijać, a do tego by to zdołało nastąpić wymagane są tego rodzaju badania.

Post Comment