Seriale, od których nie sposób się oderwać

Cały weekend spędzony na oglądaniu seriali? Brzmi może niezbyt ambitnie, ale zapewne wielu fanów ma na swoim koncie jedno, a nawet dwudniowy serialowy maraton. Trudno się dziwić, niektóre seriale to świetnie zrealizowane produkcje, od których trudno się oderwać.

Do tego stopnia, że wraz z końcem sezonu fani od razu rozpoczynają poszukiwanie informacji na temat kolejnego. Pół biedy gdy okazuje się, że data premiery kolejnego odcinka jest już znana. Gorzej, jeżeli kontynuacja serialu stoi pod znakiem zapytania. Skąd ten ogromny fenomen seriali? Jeszcze kilkanaście lat temu ich oglądanie traktowane było z przymrużeniem oka, a niektórzy nawet nie przyznawali się znajomym, że wieczory spędzają z serialami. Pracy nad nimi niechętnie podejmowali się też aktorzy i reżyserzy. Jednak ignorowanie seriali to już przeszłość.

Teraz wiele z nich już zyskało miano kultowych. Choć od ostatniego nagranego odcinka minęło sporo czasu, wielu fanów zaczyna od początku przygodę ze swoimi ulubionymi bohaterami.

Ciekawa fabuła i odważniejsze tematy

Właścicielom stacji telewizyjnej zależy na wysokiej oglądalności. Choć dostrzeżenie potencjału seriali zajęło im trochę czasu, to jednak teraz nie szczędzą pieniędzy na ich produkcję. Wiedzą, że to właśnie one przyciągają miliony ludzi przed telewizory. I pozwalają scenarzystom na znacznie więcej niż uszłoby na sucho w filmie. Seriale od lat poruszają tematy istotne społecznie, ale również te skrywane do niedawna w granicach tabu. Uchylenie drzwi do tego tajemniczego świata przysparza serialom tak wielu fanów. To, że o czymś się nie mówiło, nie oznacza przecież, że tego czegoś nie było. Dzięki serialom opadła niejedna zasłona milczenia. Zasadna wydaje się też sugestia, że seriale pomogły niejednej zagubionej jednostce dostrzec, że nie jest sama ze swoimi problemami. Scenarzystom można więcej i chętnie korzystają z takiej swobody. Dzięki niej powstają kolejne świetne produkcje serialowe.

Wiele interesujących filmów i seriali obejrzysz na stronie Kinoman – sprawdź, jakie oferty są dostępne

Tak wiele czasu

Seriale uzależniają, śmieją się ich fani. Choć czasami ilość spędzonego z nimi czasu nie jest powodem do śmiechu. Niektórzy oglądają je w każdej wolnej chwili, ignorując obowiązki oraz inne aktywności. Na oglądaniu ciekawego serialu można spędzić wiele godzin i nawet nie zauważyć, jak ranek zmienił się w wieczór. Jednak długość seriali to także jedna z ich największych zalet. Znaczna liczba odcinków, pogrupowanych w sezony, umożliwia twórcom ciekawe poprowadzenie akcji. Mają czas, by lepiej przedstawić swoich bohaterów oraz pokazać złożoność sytuacji, w jakiej się znaleźli.

Taki sposób ukazania historii jest na ogół ciekawszy. Filmy nie dają tak wielkiej swobody, ponieważ ogranicza je zarówno czas kręcenia poszczególnych scen, jak również coraz częściej znacznie mniejszy budżet. Pracując nad serialem ma się wiele miesięcy, a nawet lat na pokazanie dokładnie tego, czego się chce. Można prowadzić akcję w ten sposób, że widzowie wciąż będą ciekawi dalszego ciągu historii. A ewentualne niedociągnięcia poprawia się na bieżąco, wyciągając wnioski ze swoich błędów.

Post Comment