Jakie nosidełko wybrać dla dziecka?

Wielu rodziców na pewno zastanawia się nad kupnem nosidełka dla dziecka. Jest to niezwykłe ułatwienie podczas pieszych wycieczek czy codziennych czynności. Poza tym nie narażamy siebie i dziecka na urazy kręgosłupa. Jakie nosidełko wybrać? Na co musimy zwrócić uwagę? Oto kilka wskazówek.

Noszenie dziecka blisko siebie daje mu poczucie bezpieczeństwa oraz wpływa na jego dalszy rozwój. Niestety wraz ze wzrostem dziecka, nie zawsze jesteśmy w stanie swobodnie nosić pociechę na rękach. Specjalne nosidełka zapewniają komfort noszenia zarówno rodzicom, jak i dziecku. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, dotyczących samego nosidełka oraz noszenia w nim dziecka. Musimy pamiętać, że prawidłowe umieszczenie dziecka w nosidełku może mieć wpływ na jego rozwój oraz zdrowie. Poza tym, my także powinniśmy odczuwać komfort podczas używania tego rodzaju sprzętu.

Coraz częściej rodzice decydują się na tego rodzaju rozwiązanie. Jest to bardzo pomocny i funkcjonalny sposób podczas pieszych wędrówek, wakacyjnych wycieczek, ale także podczas codziennych zakupów czy innych czynności w domu. Każdy rodzic przed zakupem powinien zastanowić się nad tym, jak często zamierza używać nosidełka wybrać takie, które będzie idealnie dostosowane do potrzeb rodzica oraz dziecka.

O czym musimy pamiętać?

Jedną z podstawowych informacji jest to, że dziecko w nosidełku możemy zacząć nosić dopiero od momentu, kiedy będzie potrafiło samodzielnie siadać. Dziecko musi być gotowe do utrzymania w nosidle pozycji siedzącej. Przyjmowanie pozycji pionowej dla malucha, to duże wyzwanie, dlatego jego mięśnie oraz układ kostny, powinny być gotowe do tego zadania.

Sprawdź dostępną ofertę w sklepie ubierzdziecko.pl – zabawki i ubranka dla dzieci

 

Drugą istotną kwestią jest prawidłowe umieszczenie dziecka w nosidełku. Musimy zadbać o właściwe ułożenie nóżek oraz pleców, aby dziecko nie było narażone w przyszłości na wady postawy. Nosidełko powinno być odpowiednio ściśnięte, aby dziecko w nim nie zwisało. Jeśli nosimy dziecko z przodu, jego twarz powinna być skierowana do naszej, w ten sposób zabezpieczamy go przed uszkodzeniem kręgosłupa. Najczęściej wybieraną opcją, jest noszenie dzieci na plecach – to zdrowsze i bardziej komfortowe wyjście dla rodziców.

Jakie nosidełko wybrać?

Oferta nosidełek na polskim rynku jest bardzo duża. Ostatnio coraz częściej wybierane są nosidełka noszące określenie ,,ergonomiczne”, czyli takie, które dopasowują się do ciała dziecka. Dla nieco starszych dzieci przeznaczone są tzw. nosidełka turystyczne, które idealnie sprawdzają się podczas dłuższych wędrówek.

Musimy zadbać o właściwą jakość nosidełka, aby było bezpieczne oraz odpowiednie dla dziecka w danym wieku. Zadbajmy o to, by nosidełko było wykonane z solidnego i dobrego materiału. Nosidełko powinno posiadać pasy bezpieczeństwa z właściwym systemem odpinania i zapinania, takie by dziecko nie było w stanie samo się odpiąć.

Dobre nosidełko powinno pomagać, a nie utrudniać noszenie dziecka. Zatem powinniśmy zadbać o taki rodzaj sprzętu, aby z łatwością założyć i zdjąć nosidełko. Rodzic powinien być w stanie sam poradzić sobie z umieszczeniem dziecka w nosidełku.

Post Comment