Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów?

Problem nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z butów, to coś co szczególnie nam przeszkadza. Jest to częsty powód kupna nowego obuwia. Jednak istnieją lepsze sposoby, dzięki którym pozbędziemy się przykrego zapachu i wyczyścimy swoje obuwie.

Są różne powody, dla których buty mogą wydzielać nieprzyjemny zapach. Jednym z nich jest słaba wentylacja, która uniemożliwia oddychanie stopom. Wynika to zazwyczaj z tego, że buty wykonane zostały ze słabego i sztucznego tworzywa. Innym powodem jest nadmierne pocenie się stóp. Niestety ciężko uniknąć tego problemu, gdy spędzamy większość dnia w obuwiu.

Dostosowujmy obuwie do danej pogody oraz zadbajmy o odpowiedni dobór skarpetek. Niech nie będą wykonane ze sztucznych materiałów, ponieważ mogą źle wchłaniać pot, a przez to powodować nieprzyjemny zapach. Pamiętajmy o regularnym czyszczeniu obuwia oraz odpowiednim przechowywaniu poza sezonem. Nie zostawiajmy butów w miejscach, gdzie znajduje się dużo wilgoci.

Kilka podstawowych sposobów

Aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu pamiętajmy o odpowiednim zadbaniu o nasze obuwie. Czyśćmy je regularnie oraz używajmy specjalnych preparatów zabezpieczających przed tworzeniem się przykrych zapachów.

Nie zostawiajmy butów w miejscach wilgotnych i narażonych na zmoknięcie. Może to spowodować rozwijanie się bakterii i grzybów, które mogą być niebezpieczne dla naszych stóp. Zaraz po ściągnięciu butów, zostawiaj je w ciepłym i suchym miejscu.

Jeśli twoje buty zaczną wydzielać nieprzyjemny zapach, jak najszybciej spróbuj się go pozbyć. Jednym z prostych i domowych sposobów jest użycie sody oczyszczonej, którą należy wsypać do obuwia i odczekać kilka godzin. Soda wchłonie wilgoć i usunie nieprzyjemny zapach.

Na stronie Buty360.pl znajdują się ciekawe oferty najpopularniejszych butów

Istnieją także inne sposoby, na przykład umieszczenie butów w zamrażarce. Należy zamknąć je w foliowym woreczku i przetrzymać kilka godzin. Nie jest to jednak idealny sposób, ponieważ bakterie tylko zostaną uśpione.

Oczywiście na rynku możemy znaleźć specjalne preparaty, które pomogą uniknąć przykrych zapach, a przy tym odpowiednio zabezpieczą nasze stopy przed nadmiernym poceniem. Takie preparaty możemy znaleźć zarówno w aptece, jak i w sklepach obuwniczych.

Zadbaj o stopy

Warto także zadbać o swoje stopy i zapobiec nieprzyjemnym konsekwencjom. Możemy wymienić wkładkę w butach, która wykonana jest ze sztucznego materiału. Zadbajmy o to, by wkładka była naturalna – z wełny lub bawełny.

Oprócz tego warto robić swoim stopom kąpiel, najlepiej w ziołowym wywarze, który pomaga na problem nadmiernego pocenia się stóp. Taki zabieg podziała antybakteryjnie i zastopuje rozwój grzybów czy bakterii.

Możemy kupić także specjalne preparaty przeznaczone do pielęgnacji stóp i zapobiegające nadmiernemu poceniu. Są one dostępne zazwyczaj w aptekach i stosuje się je po dokładnym oczyszczeniu stóp i przed włożeniem obuwia.

Należy także pamiętać, aby zmieniać buty jak najczęściej. Staraj się nie nosić zamkniętych butów przez cały dzień. Zdejmuj je od razu po przyjściu do domu i zostawiaj w ciepłym i suchym miejscu, tak by mogły się przewietrzyć.

Post Comment