Fantastyczne rarytasy kontynentu Ameryki Południowej – Peru i Urugwaj

Ameryka Południowa wielu turystów zachwycała własnym orientalizmem. Wyjazdy w te miejsca nie należały jednak do najbezpieczniejszych. Zredukowanie przestępczości sprawiło, że turystyka zdołała się tam rozwinąć. Jednym z bardziej popularniejszych państw stało się Peru. Tu odkryć można zapierające dech w piersiach góry, duże pustynie, ładne, tropikalne plaże oraz dżungle. Współczesne miasta oferują porywające noclegi oraz ogrom interesujących rozrywek.

Mówiąc o Peru nie wolno zapomnieć o kapitalnych atrakcjach i objawieniach archeologicznych. Różnorodność pejzaży jest niepospolitą atrakcją dla badaczy przyrody. Turyści są w stanie błądzić jednego dnia przez ośnieżone górskie wierzchołki, po czym udać się na wybrzeża. Zima w Peru trwa od czerwca do września. W tym czasie dniami jest względnie ciepło, jakkolwiek w nocy temperatura jest na minusie. Dżdżyste, przelotne deszcze następują od grudnia do kwietnia. Jednak taka pogoda występuje tylko w górach, w stolicy, Limie jednak niemalże nigdy nie pada. To samo mierzy się innych pokaźniejszych miast.
Ameryka Południowa długo musiała namawiać podróżników do odwiedzenia własnych krajów. Turystyka do niedawna doświadczała tam bezruch. Dopiero po politycznej stabilizacji sytuacja ta ulegała flegmatycznej zmianie. Podróże do orientalnych państw stały się nawet atrakcyjne. Takie odległe miejsca od zawsze pasjonowały fanatyków kultury.
Urugwaj słynie z kapitalnych noclegów i bogatego miejskiego nocnego życia. To małe państwo cieszy się wysokim standardem życia mieszkańców. Przyjeżdżający ludzie nie różnią się praktycznie standardem życia od tubylców. wobec tego również kraj ten charakteryzuje się najmniejsza przestępczością wśród krajów latynoskich tego kontynentu.

Stolica kraju, Montevideo słynie z fantastycznego rozwoju. Odwiedzający to miejsce są często zaskoczeni tak dużym rozwojem gospodarczym. Urugwaj jest w takim razie perełką Ameryki Południowej. Przyjeżdżając tam wolno zmienić zdanie o całym tym orientalnym kontynencie. Bardzo popularnym sportem jest piłka nożna.

Post Comment