Co powinna zawierać wyprawka dla przedszkolaka?

Twoje dziecko po wakacjach rusza do przedszkola? Zastanawiasz co jest niezbędne w tym momencie? Jak wygląda wyprawka dla przedszkolaka? O czym warto pamiętać? Poniżej znajdziecie kilka ciekawych wskazówek.

Przedszkole to niezwykle ważny moment zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Dla każdego wiąże się to ze stresem i pewnymi obawami. Dlatego też warto odpowiednio się do wszystkiego przygotować. Maluch, który trafi do nowego otoczenia powinien być świadomy tego, że jego sytuacja i codzienne przyzwyczajenia nieco się zmienią. Pamiętajmy, że dziecko, które ma trafić do przedszkola powinny być już w miarę samodzielne. Szczególnie chodzi o takie sprawy jak korzystanie z toalety, samodzielne jedzenie czy ubieranie się.

Oprócz odpowiedniego nastawienia ważne jest również skompletowanie odpowiedniej wyprawki. Aby zebrać wszystkie potrzebne rzeczy należy zapoznać się z tym, co proponuje dana placówka. Informacje powinny znajdować się na stronie internetowej danego przedszkola. Warto się z tym zapoznać i zakupić odpowiednie rzeczy nieco wcześniej. Poniżej znajdziecie kilka podstawowych rzeczy, które na pewno powinny znaleźć się w każdej wyprawce.

Niezbędne artykuły higieniczne

Jednym z podstawowych elementów wyprawki dla przedszkolaka są artykuły higieniczne. Dziecko w przedszkolu spędza bardzo wiele czasu – bawi się tam oraz spożywa posiłki. W skompletowanej wyprawce na pewno nie może zabraknąć szczoteczki do zębów, pasty oraz kubeczka. Każde dziecko w przedszkolu ma swoje miejsce, w którym może przetrzymywać poszczególne przedmioty. Kolejna rzecz to ręczniczek oraz własne mydełko. Podczas posiłków czy zabawy dziecko może łatwo się pobrudzić stąd takie wymagania. Dodatkowo można wyposażyć malucha w wilgotne chusteczki, które również pomogą w utrzymaniu higieny. Oczywiście placówka powinna być wyposażona w poszczególne artykuły, jednak nie zawsze mogą okazać się one wystarczające.

Przedszkole Warszawa Praga Południe – NPJS.pl – zobacz dostępną ofertę edukacyjną dla najmłodszych

Ubrania i buty

W wyprawce przedszkolaka muszą znaleźć się również ubrania na przebranie oraz buty na zmianę. Dodatkowy zestaw ubrań może przydać się w sytuacji, gdy dziecko zabrudzi się jedzeniem, napojem czy dojdzie do innych nieoczekiwanych zdarzeń. Warto zatem zadbać o dodatkowe spodenki, spódniczki czy rajstopki. Pamiętajmy również o butach na zmianę – powinny być wygodne, antypoślizgowe i najlepiej na zatrzaski lub rzepy. Do tego potrzebny będzie również podpisany woreczek, w którym dziecko będzie zostawiało buciki.

Dodatkowe artykuły

W każdym przedszkolu powinna znaleźć się również lista z wypisanymi artykułami papierniczymi. Niestety nie zawsze przedszkole oferuje zakup poszczególnych artykułów. Wszelkie bloki, kredki, farby, pędzelki, kleje czy nożyczki muszą być kupione przez rodziców. Zazwyczaj każde przedszkole ma swoje ustalone wymagania co do poszczególnych sprzętów oraz artykułów. Dodatkiem do wyprawki może być ulubiona zabawka, którą dziecko zabierze ze sobą do przedszkola. W ten sposób łatwiej będzie mu się przyzwyczaić do nowej sytuacji. Istotne jest również to, by niektóre elementy wyprawki były wybierane samodzielnie przez dzieci – kolorowy piórnik czy zeszyt z ulubionym bohaterem z bajki.

Post Comment