Charakterystyka rolet antywłamaniowych

Rolety antywłamaniowe to zewnętrzne rolety bezpieczeństwa, które, najczęściej wykonane są z metalu, wznoszącego się lub opadającego wzdłuż specjalnych prowadnic. Kiedy są podnoszone, zwijają się w rulon. Cała konstrukcja systemu ochronnego znajduje się w metalowej kasecie, sterowanie odbywa się za pomocą napędu, który może być ręczny lub elektryczny. Wizualnie są podobne do zwykłych rolet, wyróżniają się jedynie powagą funkcji i mechanizmu kontroli.

Charakterystyka rolet antywłamaniowych

Rolety antywłamaniowe są instalowane w większości przypadków na zewnątrz, a wynika to z faktu, że trudniej jest je usunąć, uszkodzić. Ważnym i decydującym czynnikiem w wyborze jest fakt, że składane rolety zewnętrzne nie mogą być podnoszone z ulicy. Osiąga się to dzięki specjalnemu mechanizmowi, który pełni funkcję zabezpieczenia przed przesunięciem pionowym.

Rolety antywłamaniowe stały się najbardziej popularne wśród mieszkańców Europy, którzy doceniają ich, jakość i niezawodność. Teraz z ich pomocą chronią zarówno prywatne domy, jak i instytucje państwowe. Konstrukcja rolet antywłamaniowych nie może być nazwana złożoną, ale to nie przeszkadza w niezawodności i praktyczności.

Rolety antywłamaniowe składają się z:

 

  • Poziomych listew (lamelki) lub profili, które są przymocowane do siebie za pomocą haczyków
  • Prowadnic, których głównym zadaniem jest przesuwanie rolety w górę lub w dół
  • Kasety zawierającej zwiniętą roletę
  • Wałka zapewniającego ruch rolety
  • Łożyska.

Rodzaje rolet antywłamaniowych

Zewnętrzne rolety antywłamaniowe w oknach występują w kilku odmianach: wykonane z metalu: stal, aluminium oraz wykonane z tworzywa sztucznego.

Metalowe rolety antywłamaniowe – niezawodne, trwałe i praktyczne

Metalowe rolety antywłamaniowe są najbardziej trwałe, ich stopień niezawodności i praktyczności jest najwyższy w porównaniu z innymi typami. Posiadają oryginalny projekt. Ze względu na plastyczność pod wpływem wysokich temperatur, metal pozwala uzyskać produkt ochronny o dowolnym kształcie: od standardowego gładkiego do skomplikowanej struktury.

Metalowe rolety antywłamaniowe posiadają nie tylko funkcję ochronną, ale także wysoki poziom izolacji akustycznej. Niezawodnie zapobiegają przedostawaniu się kurzu i jasnego światła do pomieszczeń. Ponadto są bezpieczne dla zdrowia. Do produkcji części używane są tylko materiały przyjazne dla środowiska, dotyczy to: profili stalowych i aluminiowych. Profile stalowe pozwalają uzyskać dość masywne rolety antywłamaniowe.

Metalowe zewnętrzne systemy ochronne wykonane są z blachy ocynkowanej. Profile muszą być wypełnione pianką poliuretanową. Ale jest jeden znaczący niuans. Ciężar konstrukcji jest tak duży, że sugeruje się instalację wyłącznie na oknach posiadających pochyłe i pionowe otwory. Istnieją dwa sposoby sterowania roletami antywłamaniowymi metalowymi z profili stalowych: sterowanie ręczne i elektryczne. Aby zwiększyć żywotność i działanie stalowych rolet bezpieczeństwa, najczęściej są one pokryte farbami ogniochronnymi i antykorozyjnymi. Ta powłoka zapobiega niszczeniu metalu pod działaniem środowiska.

Plastikowe rolety antywłamaniowe

Efekt zastosowania takich rolet jest bardziej dekoracyjny niż ochronny. Bez wątpienia są one gorsze od metalowych rolet antywłamaniowych. Jedynym plusem jest przystępna cena. Ich konstrukcja jest prosta, jest to plastikowa obudowa z wewnętrznymi przegrodami, które znajdują się na całej długości produktu. Podłużne przegrody mają między sobą specjalne szczeliny powietrzne. Podstawą listew z tworzywa sztucznego jest polimerowy polichlorek winylu, dzięki któremu cały produkt może być: lekki, czysty i łatwy w montażu.

Więcej informacji

Dodatkowe informacje o roletach i żaluzjach w domu znajdziecie na stronie https://skarbiec.tiu.pl/ – dowiedz się więcej

Post Comment